O mnie

Jestem radcą prawnym przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu oraz członkiem Samorządowego Kolegium Odwoławczego we Wrocławiu. Od kiedy pamiętam, tj. od czasu kiedy po raz pierwszy zdecydowałem się na pracę w korporacji prawnej zajmuję się szeroko rozumianą obsługa przedsiębiorców. W szczególności specjalizuję się w prawie upadłościowym, handlowym oraz administracyjnym. Uczestniczyłem w licznych postępowaniach upadłościach spółek z pierwszych stron ogólnopolskich gazet. Moja wiedza teoretyczna połączona z praktyczną rzeczywistością pozwoliła mi na stworzenie tego bloga, w którym zamierzam bezpłatnie podzielić się z czytelnikiem zdobytym doświadczeniem. Z racji mojego „drugiego” zawodu tj. sprawowania funkcji członka SKO we Wrocławiu, mam również liczne doświadczenie w sprawach administracyjnych, podatkowych oraz sądowoadministracyjnych.

Zazwyczaj moimi klientami są przedsiębiorcy, osoby będące członkami zarządów spółek handlowych, a także osoby fizyczne szukające pomocy w odzyskaniu swoich należności. Przychodzą z różnymi problemami, często bardzo skomplikowanymi i wymagającymi dogłębnej analizy orzecznictwa i doktryny. Te problemy to kwestie, które później staram się opisać na blogu w celu upowszechnienia wiedzy prawnej czytelników i konkurencji :).

Tematem bloga, którego Państwo teraz czytają jest szeroko pojęta odpowiedzialność członków zarządu na różnych polach od odpowiedzialności społecznej, przez odpowiedzialność cywilną, podatkową, gospodarczą, wykroczeniową, aż po odpowiedzialność karną i karno-skarbową. Członek zarządu to człowiek na stanowisku, który ponosi bardzo wysoką odpowiedzialność za działania, które podejmuje w imieniu reprezentowanej spółki. Czy możne się uchronić przed odpowiedzialnością? Oczywiście tak, przepisy nie są jednoznacznie niekorzystne dla członków zarządu i często umożliwiają uwolnienie się od odpowiedzialności np. za zobowiązania Spółki.  Ten blog ma przede wszystkim pokazać zagrożenia i wskazać rozwiązania w sytuacjach kryzysowych. Mam nadzieję, że czytelnik odnajdzie na nim to czego szuka, a ja dołożę należytej staranności aby blog był prowadzony w sposób rzetelny i przede wszystkim aktualny.